Турция и Русия засилват икономическите връзки
- Публикувана в Икономика
Турция разчита съществено да увеличи износа на храни в Русия, като се възползва от санкциите на Запада и ответните мерки на Москва, информира БГНЕС.
Според турските експерти този въпрос ще бъде един от главните по време на предстоящите днес в Анкара преговори на президентите на двете страни Владимир Путин и Реджеп Ердоган.
Руският лидер ще бъде приет в новата резиденция "Белият дворец", където преди няколко дни първи чуждестранен гост преди Путин бе папа Франциск.
Турската страна разчита да обсъди нови възможности за разширяване на своя износ като се имат предвид намеренията на Анкара и Москва до 2020 година да увеличат търговския си оборот до 100 милиарда долара. В интерес на Турция е да измени и съществуващия дисбаланс между вноса и износа.
Свързани статии (по етикет)
- Социалната програма на ВУСИ – в подкрепа на студентите в неравностойно положение
- Световноизвестното издателство Lambert Academic Publishing публикува в Германия монографията на проф. Георги Манолов „Политическият елит – теория, история, лидерство“ на английски език
- Ректорът на ВУСИ проф. Георги Манолов с благороден жест към децата за 1 юни
- Ректорът на ВУСИ проф. Георги Манолов с участие на изключително престижна международна конференция в Москва
- ВУСИ увеличава международната си популярност