ВАС връща в Административен съд Пловдив делото за заем на община Пловдив с „ФЛАГ“
- Публикувана в Позиции
Върховен административен съд със свое определение по адм. дело № 16004/2013 г., отмени определението на Административен съд – Пловдив, с което бе отказан съдебен контрол, по повдигнатото от областния управител на Област Пловдив оспорване спрямо решението на Общински съвет Пловдив, с което се даде съгласие община Пловдив да сключи Договор за кредит с „ФЛАГ“ ЕАД, по силата на който да поеме дългосрочен общински дълг с цел осигуряване на средства по проект „Изграждане на зелена и достъпна градска среда в град Пловдив“ с максимален размер 3 000 000.00 лева.
Върховните административни съдии са приели, че решенията на Общинските съвети, с които се дава съгласие за поемане на общински дълг имат характер на общи административни актове и подлежат както на административен , така и на съдебен контрол за законосъобразност.
В резултат след проточилото се четири месеца обжалване, делото е върнато на Административен съд – Пловдив за продължаване на съдопроизводствените действия.
Източник: Пресцентър Областна администрация Пловдив
Свързани статии (по етикет)
- Студенти на ВУСИ посетиха Пловдивската прокуратура в Деня на Конституцията и юриста
- Районният прокурор на Пловдив Чавдар Грошев: ВУСИ дава уникален шанс на студентите за квалификация и удовлетворение в бъдещата реализация
- Студентите от „Администрация и управление“ на ВУСИ са на престижното второ място в Пловдивския регион по среден месечен облагаем доход
- ВУСИ е регионален лидер по облагаем доход на завършилите студенти в направления „Икономика“ и „Национална сигурност“, сочат данните на Рейтинговата система за 2017 г.
- Община Пловдив търси своите най-добри млади предприемачи във ВУСИ