Атанас Мерджанов: Кабинетът подценява проблема с бежанците
- Публикувана в Позиции
Правителството продължава да подценява проблема с бежанците в България. След специално проведена оперативка със своите министри, премиерът дори не се яви да оповести своите решения. Това заяви говорителят на НС на БСП Атанас Мерджанов.
Може би, защото решения няма, продължава той. Продължаваме да мислим, че нечии големи началници ще се справят с бежанската вълна вместо нас. Вицепремиерите Кунева и Бъчварова са натоварени с огромно предизвикателство, с което не могат да се справят и не му прави чест на Борисов да се крие зад тях.
На специалния си брифинг правителството приветства новата програма на Европейската комисия, според която в България ще пристигнат над 2000 бежанци от други страни-членки на ЕС. Тази позиция не отчита факта, че ние сме гранична страна и че при нас бежанският поток не се очаква да спре. Правителството трябваше да убеди европейските институции, че България е от страните, чиито капацитет за прием е почти изчерпан. За нея не следваше да се определят нови квоти за прием от вътрешността на Съюза, а да й се помогне да посрещне наплива, който идва отвън. Това е криво разбрана солидарност, защото тези нови 2000 души не искат да живеят у нас. Как ще ги задържим тук? Насила ли, пита червеният депутат.
Свързани статии (по етикет)
- Над 16 500 души ще започнат работа по Националния план по заетостта през 2019 г.
- Правителството отпусна допълнително над 30 млн. лв. за познавателни книжки и учебници и учебни помагала
- Премиерът Борисов разговаря с посланика на САЩ Ерик Рубин
- Бойко Борисов: Израел е изключително важен фактор за сигурността и стабилността в Близкия изток
- Стартира програмата за летни студентски стажове