Министърът на отбраната се срещна с първия български космонавт Георги Иванов
- Публикувана в Позиции
Министърът на отбраната Ангел Найденов се срещна с първия български космонавт о.р. генерал–лейтенант Георги Иванов. На срещата присъства и Божана Димитрова, автор на книгата „Разговор с първия български космонавт на България”.
Министър Найденов заяви, че не е имал никакви колебания да бъде патрон на честването на 35-та годишнина от първия полет на българин в Космоса. Той подчерта,че това е дължимо признание и уважение към приноса, конкретните резултати и постижения на о.р. генерал–лейтенант Георги Иванов.“Изпитвам респект към всичко онова, което човек може да прочете, да види, да чуе или да си спомни за полета от преди 35 години“, каза още министърът на отбраната.
По време на срещата бяха обсъдени и събитията, свързани с честването на 35-та годишнина от първия полет на българин в Космоса. „Искам в рамките на тези дни, около 20 април и след това, да се чуе какво е направила досега България в областта на космонавтиката“, каза о.р. генерал–лейтенант Георги Иванов като подчерта, че тази година се отбелязват и 45 години от създаването на Института за космически изследвания.
Източник: Пресцентър Министерство на отбраната
Свързани статии (по етикет)
- Над 16 500 души ще започнат работа по Националния план по заетостта през 2019 г.
- Правителството отпусна допълнително над 30 млн. лв. за познавателни книжки и учебници и учебни помагала
- Премиерът Борисов разговаря с посланика на САЩ Ерик Рубин
- Бойко Борисов: Израел е изключително важен фактор за сигурността и стабилността в Близкия изток
- Стартира програмата за летни студентски стажове