Menu
Max_Weber

Има ли моногамни хора на Земята?

  • Публикувана в Свят

Има ли хора на Земята, които прекарват живота си само с един партньор? Този въпрос вълнува и учени, които провеждат мащабно изследване сред мъже и жени на различна възраст.

Оказва се, че моногамните хора на планетата са около 20%. До това заключение стигат изследователите, които поясняват, че за съвременния човек семейството постепенно губи ценността си.

В предишните векове пазенето на партньора и създаването на здрав брак е било търсено както от мъжете, така и от жените. В днешно време обаче достъпът до секс е много по-лесен, което отхвърля необходимостта от стабилна връзка във времето.

Това обаче може да доведе до сериозни емоционални и психологически проблеми, тъй като човек е устроен така, че да търси уюта на семейното огнище, поясняват изследователите. Те са категорични, че многото партньори носят удовлетворение, което е краткотрайно. Остава необходимостта от човек, на когото може да се разчита в трудни моменти и с когото да се споделят радостите в живота.

Влезте, за да коментирате
нагоре

Най-четени

„Избори и избирателни системи” – новият научен труд на проф. д.п.н. Геор…

„Избори и избирателни системи” – новият научен труд на проф. д.п.н. Георги Манолов

Президентът на Висшето училище по сигурност и икономика проф. д.п.н. Георги Манолов издаде поредният си научен труд. Монографичното изследване е озаглавено „Избори и избирателни системи” и предлага уникално съчетание на политологически и правен анализ на материята, което гарантира пълнота и...